ТОП 10 найцікавіших новацій процесуального законодавства

03.10.2017 року Верховна Рада України прийняла в другому читанні законопроект № 6232 «Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів».

ТОП 10 найцікавіших новацій процесуального законодавства:

  1. Запровадження системи автоматизованого арешту коштів, яка буде забезпечувати накладення арешту на грошові кошти, які знаходяться на банківських рахунках.
  2. Створення Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Відтепер фізичні та юридичні особи, державні та інші органи мають право на повний доступ до судових рішень в Реєстрі, ухвалених у справах, у яких вони брали участь як учасники справи (раніше існував обмежений доступ, тобто інформація з персональними даними була закрита). Для осіб, які не брали участь у справі, ця інформація буде закрита.
  3. Створення Єдиного державного реєстру виконавчих документів, до якого будуть внесені всі виконавчі документи, на підставі яких здійснюється примусове виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб).
  4. Підвищення ставок судового збору для юридичних осіб та встановлення граничного розміру судового збору (не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, що на поточний момент складає 589 400 грн.). Також, збільшення ставки судового збору за подання апеляційної скарги з 110% до 150% ставки, що підлягала сплаті при поданні позову, касаційної скарги зі 120% до 200%.
  5. Можливість подавати процесуальні документи до суду в електронній формі, з використанням електронного цифрового підпису.
  6. Можливість сплачувати судовий збір з використанням платіжних систем через мережу Інтернет у режимі реального часу.
  7. Відтепер господарський суд має право за клопотанням відповідача, зобов’язати позивача внести на депозитний рахунок суду грошову суму для забезпечення можливого відшкодування майбутніх витрат відповідача на професійну правничу допомогу та інших витрат, які має понести відповідач у зв’язку із розглядом справи (забезпечення витрат на професійну правничу допомогу).
  8. Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом 30 днів з дня його проголошення, раніше було 10 днів. Тобто, збільшується термін вступу рішення у законну силу.
  9. В разі примирення без судового рішення передбачено повернення 50% судового збору.
  10. 10. Суд може стягнути штраф у сумі від двох до двадцяти розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб у випадках зловживання процесуальними правами, вчинення дій або допущення бездіяльності з метою перешкоджання судочинству.

автор: Каріна Штепа, юрист АК “Прайм”

Copyright © Prime Law Firm 2011&mdash2016, All Rights Reserved
Powered by Code201