Як працює пошукова система? Потрібний тендер можливо знайти на сайті https://prozorro.gov.ua/ або на майданчиках. Сайт ProZorro охоплює всю базу закупівель, але процедура закупівлі проходить через сайти-майданчики, які учасник та замовник обирають на свій розсуд. Глобальної різниці в них немає, відрізняється тільки інтерфейс, ціна та додаткові послуги. Інформація про оголошені торги ідентична на всіх майданчиках. Найпопулярніший майданчик http://zakupki.prom.ua/gosudarstvennye-zakupki. Він містить як  державні, так і комерційні закупівлі.

     Розмір плати учасника за подання пропозиції - 17 грн. – до 20,0 тис. грн.; 1700 грн. – більше 1млн грн. У разі відміни торгів або визнання їх такими, що не відбулися до моменту розкриття тендерних пропозицій плата повертається.

Отже, щоб почати роботу у системі ProZorro потрібно вибрати один з майданчиків, на якому буде зручно пропонувати свої товари або послуги.

Доцільно буде підписатися на розсилку та отримувати на електронну пошту повідомлення про нові торги.

Як відбувається процедура публічної закупівлі?

1. Підприємець через особистий кабінет подає в онлайн свою пропозицію на торги.
2. Після збору всіх пропозицій система розкриває ціни постачальників анонімно і кожен з них може в інтерактивному режимі знизити свою першу пропозицію (аукціон на зниження ціни).
3. Після закінчення аукціону система розкриває всю інформацію про учасників.
4. Учасник з найпривабливішою ціною має підтвердити документально, що в нього є товар або послуга заявленої якості та він сам відповідає вимогам Замовника.
5. Якщо учасник пройшов кваліфікацію, він оголошується переможцем. Замовник публікує договір в системі і закупівля набуває статус завершеної.
6. Якщо під час закупівлі учасник бажає оскаржити дії або бездіяльність Замовника, він може подати вимогу або скаргу в онлайн режимі.

В тендерах можуть приймати участь не тільки юридичні особи, але й фізичні особи – підприємці.

Система ProZorro працює досить вдало, проте не все ідеально, існує багато «фішок», знаючи які збільшуються шанси на успіх, - адже все одно існують корумповані схеми, підставні компанії та інші шляхи просунути певну компанію до виграшу в тендері. На сьогоднішній день багато закупівель, пов’язаних з товарами, найбільше замовляють техніку, інструменти, паливо, господарські товари, медичне обладнання та інше. Багато замовлень на послуги та роботи, пов’язаних з виконанням ремонту. З часом будуть тендери, пов’язані з багатьма видами діяльності. Ще немає сильної конкуренції, тому що система не здобула глобальної відомості в Україні.

Наразі, зараз ідеальний час для участі в тендерах. Завдяки системі ProZorro у підприємців з’явилась реальна можливість бути постачальник товарів або послуг державі та заробляти на цьому чималі гроші. Маємо надію, що з часом все дійсно буде прозоро.

Корисний сайт для ознайомлення з системою Prozorro - http://infobox.prozorro.org/

Знайшли цікавий тендер та вирішили поексперементувати – звертайтеся, допоможемо з документами!