Публикации

ФОП – платити доведеться навіть за відсутності прибутку

Як відомо, 27 грудня минулого року Президентом України затверджено зміни до закону (законопроект №5130) щодо роботи фізичних осіб-підприємців (ФОП), згідно з яким передбачена обов’язкова сплата єдиного соціального внеску фізичними особами-підприємцями та особами, які провадять незалежну професійну діяльність.

>>подробнее

Тема 5: МЕТОДИ ЗАХИСТУ ВІД ВИЗНАННЯ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ЗЕМЛІ НЕДІЙСНИМ

ДОГОВІР ОРЕНДИ ЗЕМЛІ – це цикл роз’яснювальних статей юриста АК «ПРАЙМ» (K.A.C. Group) Вадима Яковенка, в яких розкриваються особливості та тонкощі законодавства й судової практики щодо укладання, виконання та оскарження договорів оренди землі державної чи комунальної власності.

>>подробнее

Пропущення строків прийняття спадщини

На практиці досить часто трапляються випадки коли спадкоємці пропускають строки для прийняття спадщини. Причини бувають різні, але все ще можливо виправити. Одним із варіантів відновлення строків є подання спадкоємцем позову до суду. Законодавчого вичерпного переліку поважних причин пропущення строків не має, тому спадкоємець повинен довести поважність своєї причини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини, пов'язані з об'єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинення цих дій. Як правило, суди задовольняють такі позови.

>>подробнее

Недобросовісна конкуренція або як захистити свої порушені права

Досить часто конкуренти, намагаючись незаконним шляхом вирішити власні майнові питання, а також маючи на меті за будь-якої ціни усунути з ринку свого основного діючого конкурента, вдаються до вчинення протиправних дій, спрямованих на тотальне руйнування престижу свого конкурента та підрив довіри до його господарської діяльності зі сторони клієнтів та ділових партнерів останнього.

>>подробнее

ПРИПИНЕННЯ ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ЗЕМЛІ

ДОГОВІР ОРЕНДИ ЗЕМЛІ – це цикл роз’яснювальних статей юриста АК «ПРАЙМ» (K.A.C. Group) Вадима Яковенка, в яких розкриваються особливості та тонкощі законодавства й судової практики щодо укладання, виконання та оскарження договорів оренди землі державної чи комунальної власності.

Сьогодні пропонуємо розібратись із питанням припинення договору оренди землі.

 

Припинення договору оренди можливе: на підставі закону (в чітко встановлених випадках), в порядку розірвання договору в односторонньому порядку або розірвання договору в судовому порядку.

>>подробнее

РЕФОРМУВАННЯ СУДОВОЇ СИСТЕМИ УКРАЇНИ

30 вересня 2016 року відбулися суттєві зміни в системі судоустрою України, вступив у силу новий Закон України «Про судоустрій і статус суддів», змінено положення в Конституції України, які стосуються судової влади. Законодавчі зміни в системі правосуддя були вимогою Міжнародного валютного фонду. Мета реформи – становлення судової системи політично незалежною та не корумпованою.

>>подробнее

СУДОВА ПРАКТИКА РОЗГЛЯДУ СПОРІВ ЗА УЧАСТЮ НЕРЕЗИДЕНТІВ В УКРАЇНСЬКИХ СУДАХ

На сьогодні бізнес як українськими, так і іноземними компаніями, ведеться як в межах України, так і далеко за її кордонами за співпраці з іноземними партнерами. В цьому є свої переваги і свої недоліки.

Зокрема, найчастіше при виникненні ситуацій неналежного виконання договірних зобов'язань одним із партнерів або невідповідності укладеного з ним правочину закону, виникає нагальна потреба захисту своїх прав та інтересів. Закономірно виникає питання, яким же чином це зробити, та насамперед де – в Україні чи в країні знаходження «ненадійного» партнера.

>>подробнее

ПРОЛОНГАЦІЯ (ПОНОВЛЕННЯ) ДОГОВОРУ ОРЕНДИ ЗЕМЛІ

Закон України «Про оренду землі» є спеціальним законом і ним визначаються умови укладення, зміни, припинення і поновлення договору оренди землі. В статті 33 цього закону встановлено порядок поновлення договору оренди, який пропоную розглянути більш детально. Перед розглядом питання пролонгації договору оренди слід встановити: а коли саме закінчується договір оренди? Справа в тому, що договір оренди підлягає державній реєстрації і саме з моменту реєстрації договір набирає чинності. І тут виникає прогалина в законі, якщо вказано, що договір укладено на 10 років, то незрозумілим залишається питання коли саме починається відлік часу – з моменту підписання чи з моменту реєстрації договору?

>>подробнее

Доля «нічийних» земель

Набув чинності Закон «Про внесення змін до Земельного кодексу України та інших законодавчих актів щодо правової долі земельних ділянок, власники яких померли» № 3006 (далі – Закон № 3006). Як зазначається, метою і основними завданнями Закону № 3006 є: оптимізація процедури виявлення нерухомого майна у складі спадщини, що може бути визнана судом відумерлою; збільшення матеріальної бази місцевого самоврядування за рахунок нерухомого майна, розташованого на території юрисдикції відповідних сільських, селищних, міських рад, яке входить до складу відумерлої спадщини.

>>подробнее

РОЗМІР ОРЕНДНОЇ ПЛАТИ ЗА ЗЕМЛЮ ДЕРЖАВНОЇ АБО КОМУНАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ

ДОГОВІР ОРЕНДИ ЗЕМЛІ – це цикл роз’яснювальних статей юриста АК «ПРАЙМ» (K.A.C. Group) Вадима Яковенка, в яких розкриваються особливості та тонкощі законодавства й судової практики щодо укладання, виконання та оскарження договорів оренди землі державної чи комунальної власності.

>>подробнее

Вся правда про «заборону» НБУ електронних грошей

НБУ своїм листом від 7 листопада 2016 року спровокував неабиякий резонанс у суспільстві. Проте Нацбанк лише нагадав банкам та учасникам платіжного ринку, що правила використання електронних грошей торгових марок “Webmoney”, “Яндекс.Деньги”, “QIWI Wallet”, “Wallet one”/“Єдиний гаманець” не узгоджувалися Національним банком України. Відповідно до українського законодавства випуск електронних грошей в Україні може здійснювати виключно банк. При цьому банк, який має намір здійснювати випуск електронних грошей, зобов'язаний до початку їх випуску узгодити з Національним банком правила використання електронних грошей у порядку, встановленому нормативно-правовим актом Національного банку.

>>подробнее

Медіація в бізнесі – ефективний та малобюджетний спосіб вирішення конфлікту?

Людина діла високо цінує можливості, за допомогою яких вона може отримати прибуток. При цьому кожен бізнесмен високо цінує час та конфіденційність всього того, що пов'язано з його бізнесом. Однак на практиці у діяльності будь-якого бізнесмена трапляються випадки, які вказують, що він не завжди може отримати те, чого бажає, ще й в найкоротші терміни. Бізнес будується на взаємовідносинах, які з часом можуть перерости у конфлікти. Завдання ж людини діла полягає в тому, щоб не перемогти в конфлікті, а розумно врегулювати його, одночасно мінімізувавши матеріальні і тимчасові втрати, зберігши свої ресурси та позитивні відносини з клієнтами та партнерами.

>>подробнее

Питання укладання договору оренди землі та набрання ним чинності.

Договір оренди землі– цикл роз’яснювальних статей

Юрист АК «ПРАЙМ» Вадим ЯКОВЕНКО розпочинає цикл статей, в яких розкриватиме особливості та тонкощі законодавства і судовій практиці щодо укладання, виконання та оскарження договорів оренди землі державної чи комунальної власності.

«Не такий страшний закон, як його трактують»
Данило Рудий

>>подробнее

Фонд гарантування вкладів — реалії розгляду спорів

«Коли тобі не належать плоди твоєї діяльності - не належиш і сам собі».

Олександр Круглов

У сьогоднішніх реаліях, коли кожен змушений оберігати та захищати свою «кров’ю та потом здобуту» власність, нагальними постають питання ефективного судового захисту (у разі обрання даного способу захисту). Особливо це питання актуальне для вкладників банків, які нині «лопаються» як мильні бульбашки з завидною регулярністю. І не важливо, чи Ви власник великого бізнесу, чи заощаджували собі на відпочинок.  

Статтю підготувала юрист, адвокат АК «ПРАЙМ» Людмила Процюк

>>подробнее

Публічні закупівлі. Як на цьому заробити?

На заміну паперовим державним тендерам прийшла система ProZorro, яка працює з квітня 2016 року. Відтепер ніяких пропозицій в конвертах та закритих кабінетів. Наразі, будь-яка людина може спостерігати за проведенням закупівель.

Учасник може взяти участь у допорогових закупівлях (якщо вартість товарів, послуг не перевищує 200 тисяч гривень, а робіт – 1,5 мільйона гривень) або у понадпорогах – найчастіше – це відкриті торги.

Статтю підготувала юрист АК «ПРАЙМ» Карина Штепа

>>подробнее

Неприбуткові організації. Час переглянути установчі документи.

Неприбуткові організації. Час переглянути установчі документи.

Кому має бути цікавим?

Кредитним спілкам, партіям, професійним об’єднанням, житлово-будівельним та обслуговуючим кооперативам, творчим спілкам, пенсійним фондам, об’єднанням, громадським організаціям, благочинним фондам тощо.

 

>>подробнее

Яку пеню за порушення грошових зобов’язань повинні сплачувати громадяни? ( альтернатива – «Як КСУ «покращив» становище споживачів фін послуг»)

Статтю підготував юрист АК «ПРАЙМ» Яковенко Вадим

>>подробнее

Вопрос-ответ: Разширение зон обслуживания

Ответ подготовил юрист АК «ПРАЙМ» Яковенко Вадим

>>подробнее

З 1 січня 2013 року введено новий податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки. Тобто, з початку нового року введено новий місцевий податок.

Подготовил помощник юриста АК «ПРАЙМ» Вадим Яковенко

>>подробнее

Грядущие изменения в Законе Украины «О защите персональных данных»

Подготовила помощник юриста АК «ПРАЙМ» Проценко Татьяна

>>подробнее

Очередная победа квартирной битвы (часть вторая)

Подготовила юрист АК «ПРАЙМ» Любар-Пурлинская Татьяна.

>>подробнее

Вопрос: Нужен ли при рецензии независимой экспертизы  оригинал экспертизы? И может ли требовать СК  оригинал этой экспертизы, если отказалась оплатить ее?

Подготовила юрист «АК «ПРАЙМ» Татьяна Любар-Пурлинская.

>>подробнее

Юридическое заключение относительно правомочности деятельности  ОП «Украинская лига музыкальных прав»

Подготовила помощник юриста «АК «ПРАЙМ» Буланенкова Анастасия.

>>подробнее

Судиться с налоговой стало дороже

Подготовила юрист АК «ПРАЙМ» Татьяна Любар-Пурлинская.

>>подробнее

 

Особенности создания ООО иностранными юридическими лицами.
Практические аспекты

 

Журавлева Галина, помощник юриста АК «Прайм»

>>подробнее

Первая победа квартирной битвы

Подготовила: Любар-Пурлинская Татьяна, юрист АК "ПРАЙМ"

>>подробнее

Добровольная регистрация НДСника: шанс без возможности

Подготовила: Любар-Пурлинская Татьяна, юрист АК "ПРАЙМ"

>>подробнее

Украинцы массово повышают себе пенсии через суд

Комментарии А.Буланенковой для газеты "Сегодня"

>>подробнее

«Введение недвижимости в эксплуатацию: изменение порядка»

Подготовила: ведущий юрист Анна  Бойко

>>подробнее

Как милицейские кумовья делали план по коррупции.

Татьяна Кузьмич, директор АК «ПРАЙМ»

>>подробнее

«Общение с коллекторами: правовой ликбез».

Комментарии подготовила: Ведущий юрист Адвокатской  компании «ПРАЙМ» Анна  Бойко

>>подробнее

— Платить не глядя

Журнал «Власть Денег», статья Руслана Лисовского

>>подробнее

— Госбюджет 2011: что год пришедший нам готовит?

Автор статьи: Ведущий юрист АК "ПРАЙМ" Анастасия Киктева

>>подробнее

— Идите… со штрафом!

Комментарии давала юрист Анна Бойко

>>подробнее

— Реєстрація платником ПДВ по новому. Короткий аналітичний огляд.

Статья Лисовского Руслана

>>подробнее

— Назад в будущее или возвращение игорного бизнеса в Украину

Статья Алексея Игнатенко

>>подробнее

— Інкотермс-2010: реалії інтеграції України в Європу та світове співтовариство

Статья Лисовского Руслана

>>подробнее

— Четверо на одного

Комментарии давала юрист Анна Бойко

>>подробнее

— Европейский гамбит

Комментарии давала юрист Анна Бойко

>>подробнее

— Законы о землевладении новые — проблемы старые

Статья Алексея Игнатенко

>>подробнее

— Ліцензійний договір на користування торгівельною маркою: необхідність сьогодення

Статья Анны Быковской

>>подробнее

— «Ирония судьбы или с легким паром» в исполнении ГКЦБФР

Статья Руслана Лисовского

>>подробнее

— Инвестиции в недвижимость или в пропасть?

Статья Артема Кузьменко

>>подробнее

— Налоговая уходит в незапланированный отпуск?

Статья Артема Кузьменко

>>подробнее

— Жители Украины останутся без земли.

Статья Артема Кузьменко

>>подробнее

— Слиться, чтобы выжить.

Татьяна Кузьмич для журнала КоммерсантЪ

>>подробнее

— Правдивая сага о борьбе конституционного устоя с экономическим кризисом.

Статья Руслана Лисовского

>>подробнее

— Рейтинги упали.

Татьяна Кузьмич для журнала КоммерсантЪ

>>подробнее

— Слиться, чтобы выжить.

Татьяна Кузьмич для журнала КоммерсантЪ

>>подробнее

— Диалог в полутьме.

Журнал «Власть Денег», статья Руслана Лисовского

>>подробнее

— СТОП земельным мошенникам: «чистая» схема покупки земли.

Статья Татьяны Кузьмич

>>подробнее

— «Сохранение активов компании».

Статья Татьяны Кузьмич

>>подробнее

— Жажда земли.

Татьяна Кузьмич для журнала Бизнес 18 декабря 2006 года

>>подробнее

— ДОГОВОР ПОНЕВОЛЕ ч.2 Выиграть, но не победить. Проиграть, не будучи побежденным.

- ДОГОВОР ПОНЕВОЛЕ ч.2 Выиграть, но не победить. Проиграть, не будучи побежденным.

>>подробнее

— Берегись закона больше форс-мажора.

- Берегись закона больше форс-мажора.

>>подробнее

— О принятии Закона Украины «О холдинговых компаниях в Украине».

- О принятии Закона Украины «О холдинговых компаниях в Украине».

>>подробнее

— Пороховая бочка с ограниченной ответственностью или чем угрожает купля  малого пакета корпоративных прав?

- Пороховая бочка с ограниченной ответственностью или чем угрожает купля  малого пакета корпоративных прав?

>>подробнее

— Особенности и порядок осуществления иностранными юридическими и физическими лицами предпринимательской деятельности на территории Украины.

- Особенности и порядок осуществления иностранными юридическими и физическими лицами предпринимательской деятельности на территории Украины.

>>подробнее

— Проект закона «Об адвокатуре»: мечта или реальность?

- Проект закона «Об адвокатуре»: мечта или реальность?

>>подробнее

— Американская мечта по украинскому законодательству или еще один подводный камень франчайзинга.

- Американская мечта по украинскому законодательству или еще один подводный камень франчайзинга.

>>подробнее

— О перспективах заграничных судебных разбирательств. Татьяна Кузьмич для газеты «КОММЕНТАРИИ».

- О перспективах заграничных судебных разбирательств. Татьяна Кузьмич для газеты "КОММЕНТАРИИ".

>>подробнее