Житлово-будівельний кооператив

Даний проект орієнтований на інвестиційні і будівельні організації, для яких важливе значення займає питання економії витрат.

Діючі сьогодні на ринку України механізми інвестування будівництва житла є досить дорогими вже на етапі планування бізнесу. Істотних витрат, як тимчасових, так і грошових вимагає створення ряду афілійованих осіб — Компаній з управління активами, пайових інвестиційних фондів, Фондів фінансування будівництва, тощо. Використання облігацій з метою мінімізації оподаткування також має ряд недоліків, головний з яких — недовіра потенційного інвестора до видаваних на руки документів, згідно з якими він є не власником споруджуваного житла, а власником «цінних паперів». Виникає також інша проблема — поява додаткових контролюючих органів в особі Держкомфінпослуг, Держкомціннихпаперів.

Ми спробували поглянути на ситуацію, керуючись принципом «Нове — це добре забуте старе», згадавши про житлово-будівельні кооперативи. Приводом послужив прийнятий закон України «Про кооперацію». До нього кооперативи залишалися практично в правовому вакуумі або регулювалися нормами морально застарілого радянського законодавства.

Переваги використання ЖБК:

  1. Житлово-будівельний кооператив — неприбуткова громадська організація.
  2. Правова підстава діяльності ЖБК — закон України «Про кооперацію», Цивільний кодекс, Господарський кодекс, підзаконні акти.
  3. Учасниками ЖБК можуть бути як фізичні, так і юридичні особи.
  4. Капітал ЖБК формується за рахунок вступних та членських внесків. Такими внесками можуть бути також земельні ділянки, права, матеріали, тощо.
  5. Фінансування будівництва будинку відбувається за рахунок внесків членів кооперативу (грошових або майнових.)
  6. Відсутність лімітів по витратах на утримання органів управління.

Нами створена і пропонується до продажу «полична» компанія — ЖБК. Готові також супроводжувати проект в процесі його розвитку, як-то: розробка механізму діяльності останнього, порядку вступу в члени кооперативу, створення договірної бази для залучення додаткових коштів.