Питання: Чи потрібен при рецензії незалежної експертизи оригінал експертизи? І чи може вимагати СК оригінал цієї експертизи, якщо відмовилася сплатити її?

Пункт 35.2 статті 35 Закону України "Про обов'язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів" № 1961-IV  від 01.07.2004 р. визначає документи, які надаються Страховику та МТСБУ для огляду та зняття копії або в копіях, засвідчених заявником. До цього переліку потрапили:

- паспорт громадянина, а в разі його відсутності інший документ, яким відповідно до законодавства України може посвідчуватися особа заявника, якщо заявником є фізична особа;

-  документ, що посвідчує право заявника на отримання страхового відшкодування (довіреність, договір оренди, свідоцтво про право на спадщину), у разі якщо заявник не є потерпілим або його законним представником;

-  довідка про присвоєння одержувачу коштів ідентифікаційного номера платника податку (за умови його присвоєння), якщо заявником є фізична особа;

-  документ, що підтверджує право власності на пошкоджене майно на день скоєння дорожньо-транспортної пригоди, - у разі вимоги заявника про відшкодування шкоди, заподіяної майну;

Решта документів надаються в оригіналі або належним чином оформленій копії. При цьому, законодавство не передбачає право Страховика та МТСБУ  вимагати надати оригінали документів, якщо заявником були подані належним чином завірені копії. Останньою є копія документа, посвідчена органом, установою чи організацією, що його видала, або нотаріально посвідчена або посвідчена особою, якій подається заява про страхове відшкодування (якщо, наприклад, це суб’єкт господарювання).

Отже, в даному випадку, радимо подавати належним чином завірені копії, оскільки оригінали документів можуть стати в пригоді в разі відмови страхової компанія у виплаті коштів та зверненні з позовом до суду.

Підготувала юрист «АК «ПРАЙМ» Тетяна Любар-Пурлінська.